Műszaki specifikációk, működési koncepciók kidolgozása

Műszaki specifikációk, működési koncepciók kidolgozása


A berendezés, készülék vagy önálló áramkör megtervezésekor, amennyiben a megrendelőnk nem, vagy csak részben tudja a műszaki és felhasználói specifikációit megfogalmazni, akkor első lépésként együtt azonosítjuk a megterveztetni kívánt áramkör paramétereit.

A megrendelői igények, specifikációk meghatározását követően rendszertervet készítünk, amiben igyekszünk a projektben foglalt áramkör vagy készülék összes funkcióját, működését, interfészeit leírni. Ez lehetővé teszi, hogy becsléseket végezzünk a projekt időbeli lefutására vonatkozóan, a költségeket illetően és azonosítsuk a szükséges emberi és műszaki erőforrásokat.

Kapcsolási rajz elkészítése

Kapcsolási rajz elkészítése


Az előzetesen lefektetett specifikációk alapján elkészítjük az áramkör kapcsolási rajzát. A kapcsolási rajz megtervezésekor azonosítjuk, és kiválasztjuk a feladat megvalósítására alkalmas és szükséges alkatrészeket, áramköröket, csatlakozókat. Ekkor a potenciálisan használható alkatrészek adatlapjait átnézzük, megbizonyosodunk arról, hogy azok minden szempontból alkalmasak a kívánt feladat megoldásához.

Az áramkör jellegétől függően, de főleg analóg és teljesítményelektronikai áramkörök esetén szimulációkat végzünk a működés ellenőrzése céljából, elsősorban az Analog Devices LTSpice vagy a Texas Instruments PSpice for TI szoftverével. Amennyiben a megrendelői igény csak a kapcsolási rajz elkészítésére vonatkozott, akkor a fejlesztés itt megáll, a kész rajz alkatrészlistával együtt a megrendelő részére átadásra kerül.

Nyomtatott áramkör megtervezése

Nyomtatott áramkör megtervezése


Az áramkör mechanikai keretei illetve a bonyolultságától függően egy vagy többrétegű nyomtatott áramkört tervezünk. Az alkatrészek elhelyezése és a huzalozás elkészítése során az áramkör sajátosságainak megfelelően járunk el, nagyfeszültségű, kis- és nagyáramú, nagy sebességű differenciális részek tervezését az adott szakmai elveknek megfelelően végezzük.

A kapcsolási rajz illetve a nyomtatott áramkör tervezése során is érvényesítjük a gyárthatóságra és a tesztelhetőségre tervezés elveit. Utóbbi nem csak tesztpontok elhelyezését jelenti, hanem már a tervezés során olyan áramköri részek, interfészek kialakítását is, amelyek a funkcionális tesztelést megkönnyítik, gyorsítják. Három dimenziós modell generálásával a mechanikai tervezést tudjuk segíteni.

Prototípus áramkör legyártása, firmware elkészítése

Prototípus áramkör legyártása, firmware elkészítése


Amennyiben a megrendelőnk úgy kívánja, a megtervezett áramkör prototípusát elkészítjük, felélesztjük és ellenőrizzük a működését. Firmware fejlesztése esetén a prototípus elkészítésére mindenképpen szükség van. A prototípust a vevő rendelkezésére bocsátjuk a működés ellenőrzése és a tervezés jóváhagyása céljából.

Az áramkör jellegétől függően sokrétű kézi tesztelésre van szükség ahhoz, hogy megállapítsuk, hogy az áramkör minden szempontból a specifikációknak megfelelően működik. A prototípus áramkör vizsgálata többek között magában foglalja a tápvonalak zajának mérését, a tápágak áramfelvételének ellenőrzését, akkumulátorról táplált áramkör esetén az üzemidő ellenőrzését és az áramfelvétel karakterisztikájának oszcilloszkópos elemzését. Ha a fejlesztett eszköz firmware-rel is rendelkezik, akkor annak programozását a prototípusgyártás egyik lépéseként végezzük.

A működés ellenőrzésének része
A működés ellenőrzésének része azt is, hogy mesterségesen előállítunk hibás üzemállapotokat, és megnézzük, hogy az elvárt módon reagál-e az áramkör. Tápegység esetén ez kimeneti rövidzárlatot jelenthet, egy bemenet esetén például a megengedettnél nagyobb feszültség bevezetését.

Rádiófrekvenciás méréstechnikai apparátusunknak köszönhetően előzetes EMC-megfelelőség vizsgálatot (EMC pre-compliance teszt) házon belül tudunk végezni. Ez vezetett és sugárzott zavarjel kibocsátást, illetve vezetett és sugárzott zavarjelekkel szembeni ellenállóképesség mérését jelenti a készülékre vonatkozó szabványokban leírt paraméterekkel.

A fenti méréseknél kapott eredményektől függően a fejlesztés folytatódhat az áramkör részeinek újratervezésével is.

Teljes elektronikai dokumentáció elkészítése

Teljes elektronikai dokumentáció elkészítése


Végül a fejlesztés során elkészített összes dokumentációt, fájlokat a megrendelő rendelkezésére bocsájtjuk, olyan formában, hogy akár rögtön gyártásba kerülhessen a megrendelt projekt:

  1. Kapcsolási rajz és nyákterv, a CAD formátumában, illetve PDF formátumban, valamint a gerber fájlok
  2. BOM lista, igény esetén pick & place fájl a gépi beültetéshez
  3. Végleges és/vagy a tesztelésre használható firmware, PC program
  4. Bemérési eredmények, mérési jegyzőkönyvek, a készülék élesztéséhez, beüzemeléséhez, beszabályozásához szükséges leírások

Írjon nekünk!

Amennyiben elektronikai tervezési szolgáltatásunk felkeltette érdeklődését, vegye fel a kapcsolatot velünk!
Impulzusüzemű lézerdióda-meghajtó áramkör TEC meghajtóval.

Impulzusüzemű lézerdióda-meghajtó áramkör TEC meghajtóval.


Az áramkör maximum 9 amperes árammal és 2 MHz-es frekvenciával képes meghajtani a kimenetét.